Sarandë – Goditet një rast i drogave të forta në qytet. Kapet dhe arrestohet në flagrancë i riu me kokainë

shpërndarjes së lëndëve narkotike, kanë bërë kapjen dhe arrestimin e shtetasit:

 • A. C., 22 vjeç, banues në Sarandë.

 Në lagjen nr. 1, Sarandë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i tij në kushtet e flagrancës, pasi ky shtetas po udhëtonte me një motoçikletë në rrugën “Gjergj Arianiti” dhe pas kontrollit fizik Policia i ka gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike, e dyshuar e llojit kokainë.

 Materialet iu referuan Prokurorisë, në ngarkim të këtij shtetasi, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.