Kurbin – Dëmtoi bankomatin e një filali banke, me qëllim vjedhjen e parave në të, vihet në pranga 41-vjeçari

Punë profesionale hetimore dhe policore për të zbardhur ngjarjet kriminale të ndodhura më parë dhe për të vënë në pranga autorët e tyre.

Dëmtoi bankomatin e një filali banke, me qëllim vjedhjen e parave në të, identifikohet, lokalizohet dhe vihet në pranga 41-vjeçari.

Në vijim të punës së punës së pandërprerë, me qëllim zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjeve kriminale të ndodhura më parë, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të autorëve të tyre, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kurbin bënë të mundur identifikimin, lokalizimin dhe ndalimin e shtetasit:

-G. D. 41 vjeç, banues në Kurbin, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe ” Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit”, mbetur në tentativë, pasi dyshohet se më datë 01.09.2022, 41-vjeçari ka dëmtuar me mjete të forta, bankomatin e një filiali banke të nivelit të dytë, në Laç, me qëllim vjedhjen e parave në të.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

#angazhimpërkushtimsakrificë👮️🚔
#tëvendosurkundërkrimit✅
#nëçdoskajtëvendit🇦🇱
#nëshërbimtëqytetarëve👮️🤝🙍