Gjirokastër – Vihen në pranga 2 shtetas

Gjirokastër

•Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasit:

-J. L., 58 vjeç, banues në Tiranë, pasi ditën e djeshme, automjeti që drejtohej nga 58-vjeçari, në gjendje të dehur, ka goditur një automjet të parkuar;

-F. K., 18 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

•Pasditen e djeshme, në një rrugicë të fshatit Dervician, Dropull, është gjetur një sasi lënde plasëse, pa fitil zjarrpërcjellës. Po punohet për të identifikuar dhe nxjerrë përpara përgjegjësisë penale, poseduesit, si dhe për të zbardhur rrethanat e rastit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.