DVP Korçë/Procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale

DVP Korçë/Procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

T. H., 45 vjeç, banues në fshatin Petrushë, Pogradec, pasi në fshat dyshohet se ka goditur me send të fortë, shtetasin I. H., për motive pronësie;

J. L., 65 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec, pasi më datë 05.02.2024, në kullotat e fshatit Dunicë, Pogradec, dyshohet se i ka vrarë me mjet të fortë (dru), kafshën shoqëruese, shtetasit F. K.;

K. H., 42 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, pasi në fshat u kap duke kryer punime ndërtimi, pa lejen e organeve përkatëse.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. Z., 62 vjeç, banues në Bilisht, Devoll, pasi në Bilisht, pas një konflikti të çastit, dyshohet se ka goditur me grusht, një 29-vjeçare.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. K., 34 vjeç, banues në fshatin Psar, Kolonjë, pasi në fshat, dyshohet se ka djegur një sipërfaqe me bar të thatë dhe për pasojë ka shkaktuar ndotje të ajrit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.