Fier – Evidentohen dhe goditen dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Vihen në pranga dy autorët e dyshuar

Evidentohen dhe goditen dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Vihen në pranga dy autorët e dyshuar.

Shërbimet e Policisë Fier, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, gjatë kontrollit në fshatin Cakran dhe në fshatin Gorishovë, kanë konstatuar të mbjella bimë narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë autorët e dyshuar, shtetasit:

K. Sh., 42 vjeç, banues në Cakran, Fier.

F. Xh., 20 vjeç, banues në Rroms, Mallakastër.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.