DVP Vlorë/ Vihen në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim, dhe procedohen penalisht 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale

Nga specialistët e Hetimit të Krimit u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim F. M., 42 vjeç, banues në lagjen “24 Maji”, Vlorë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë proceduan penalisht për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, shtetasit Z. R., 51 vjeç dhe E. Sh., 34 vjeç, banues në Vlorë, pasi kanë qëlluar njëri-tjetrin, me grushte, për motive të dobëta.

Specialistët e Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, shtetasin M. B., 24 vjeç, banues në Delvinë, pasi ka goditur me grushte në fytyrë, shtetasin L. R.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin O. C.(J), banues në Metoq, Sarandë, pasi është konstatuar duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.