Vlorë – Arrestohen në flagrancë 5 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër, për vepra të ndryshme penale

Arrestohen në flagrancë 5 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër, për vepra të ndryshme penale.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Orikum bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: G. B., 44 vjeç, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës” dhe E. B., 44 vjeç, për veprën penale ”Moskallëzimi i krimit”, (vëllezër), banues në Vlorë, si dhe shpallën në kërkim për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”, shtetasin K. A., 37 vjeç, banues në Vlorë, pasi në datën 19.02.2021, në Orikum, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi K. A, ka kanosur me armë zjarri 2 vëllezër, shtetasit A. B., 54 vjeç dhe B. B., 46 vjeç, banues në Orikum.
Në vijim të veprimeve u procedua në gjendje të lirë dhe shtetasi tjetër i përfshirë në konflikt, A. B., për veprën penale ”Moskallëzimi i krimit”.
Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një armë zjarri pistoletë dhe një sasi municioni luftarak.
……………………………….
Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin M. Sh., 26 vjeç, banues në Tragjas, pasi në lagjen “Hajro Çakërri”, gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike të dyshuar cannabis sativa.
Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit:
V. D., 41 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Kushtrim”, Vlorë, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur;
S. R., 21 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen “29 Nëntori”, duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse.
Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.