DVP Vlorë – Vihet në pranga 1 shtetas, shpallet në kërkim 1 tjetër

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë u bë ndalimi i shtetasit në kërkim I. P., 50 vjeç, pasi dyshohet se ka kanosur me mjet prerës (thikë) ish-bashkëshorten e

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë u referuan materialet në Prokurori dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit E. H., pasi dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, ka goditur me grusht vëllanë e tij.
– – –
Gjatë natës, në spitalin e Sarandës është dërguar për ndihmë mjekësore shtetasja E. M., 23 vjeçe, e cila dyshohet se është vetëhedhur nga kati i dytë i pallatit ku jeton. Aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.