Durrës – Vihen në pranga 5 shtetas, 2 prej tyre të shpallur në kërkim

Nga specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në DVP Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi A. R., 36 vjeç, banues në Norvegji dhe u procedua penalisht shtetasja F. H., 24 vjeçe, banuese në Turqi, pasi në PKK Port Durrës, shtetasi A. R. ka ndihmuar 24-vjeçaren, për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar në DVP Durrës bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim A. P., 32 vjeç, banues në Lezhë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, më datë 13.12.2021, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të licencuara”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim L. V., 24 vjeç, banues në Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, më datë 17.07.2021, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”, shtetasin S. B., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi në terminalin e pasagjerëve në PKK Durrës, ka goditur me grusht, për shkak të detyrës, punonjësin e Policisë të Kufirit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin A. M., 46 vjeç, banues në Xhavzotaj Durrës, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.