Dibër/ Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit

Dibër/ Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Organizonte në lokalin që e kishte marrë me qera, veprimtarinë e kundërligjshme të lojrave të fatit, procedohet penalisht 29-vjeçari.

Sekuestrohet një kompjuter dhe një printer.

Si rezultat i informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, me qëllim goditjen e rasteve të organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, evidentuan një tjetër lokal të përshtatur për këtë veprimtari të kundërligjshme.

Si rezultat në ambientet e lokalit të marrë me qera nga shtetasit K.C., në qytetin e Peshkopisë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një kompjuter me faqe të hapur dhe aktive për baste online dhe një printer për printimin e biletave.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, ndaj shtetasit K.C., 29 vjeç, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal në gjendje të lirë për veprën penale “Organizimi i llotarive të palejuara”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.