Tiranë – Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit A. B., 26 vjeç, për veprën penale “Vjedhja”, pasi dyshohet se në një stacion autobusi, i ka vjedhur aparatin celular, shtetases P. T.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– B. M., 47 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin e tij, ka aksidentuar një të mitur 4-vjeçare, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve;

– E. Sh., 18 vjeç, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, pasi duke drejtuar motomjetin e tij pa leje drejtimi, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin A. S. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.