Tepelenë – Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Vihet në pranga autori

Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Vihet në pranga autori.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të bimëve narkotike, gjatë kontrollit në fshatin Luzat, Tepelenë, në pronën private të shtetasit A. Z., kanë konstatuar të kultivuara disa bimë narkotike cannabis sativa.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë shtetasin A. Z., 39 vjeç, banues në Tepelenë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.