Gjirokastër – Procedohen penalisht 2 shtetas

Specialistët e Seksionit të Trafikut Inerurban dhe Urban referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për shtetasin D. M., 42 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi ditën e djeshme, në lagjen “18 Shtatori”, Gjirokastër, duke drejtuar automjetin tip “BMW”, ka aksidentuar shtetasen M. Ç., 26 vjeçe, dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit. Shtetasja M. Ç., pas marrjes së ndihmës mjekësore, është larguar për në banesë.

Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për shtetasin K. B., 42 vjeç, banues në fshatin Mamaj, Tepelenë, pasi në vendin e quajtur “Tuneli”, në hyrje të qytetit të Tepelenës, është kapur duke transportuar një sasi lënde drusore, pa dokumentacion.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.