Fier – Vijon kontrolli masiv i territorit. Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të kanabisit

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Shërbimet e Policisë Fier, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit të territorit, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, kanë evidentuar dhe goditur një rast të tentativës për kultivim të kanabisit.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit A. V., 40 vjeç dhe A. (A). V., 38 vjeç, banues në Baltëz, Fier.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi janë kapur në kushtet e flagrancës duke tentuar të kultivonin bimë narkotike cannabis sativa në afërsi të tokës së shtetasit A. (A). V në fshatin Baltëz.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.