Fier – Arrestohet në flagrancë 1 shtetas

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin K. K., 27 vjeç, banues në Tiranë, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, pa leje drejtimi.

Më datë 20.01.2022, në Komisariatin e Policisë Fier, ka bërë kallëzim shtetasja H. A., banuese në fshatin Mbyet, Fier, se bashkëshorti i saj, shtetasi G. A., 63 vjeç (i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor) është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer më. U bë shpallja në kërkim e këtij shtetasi dhe po punohet për gjetjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.