Elbasan – Parandalohet e goditet një tjetër tentativë për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetasve nga vendet e treta.

Vihet në pranga një 54 vjeçar.

Specialistët e seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se një shtetas po transportonte disa shtetas të huaj drejt Shkodrës, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

E.J., 54 vjeç, banues në Sauk, Tiranë.

Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë në qytetin e Prrenjasit duke transportuar me mjeti e tij tre shtetas të huaj në drejtim të Shkodrës me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.