DVP Fier – Vihen në pranga 2 shtetas, procedohen penalisht 2 të tjerë

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Komisariati i Policisë Fier arrestoi shtetasin E. Sh., 34 vjeç, banues në fshatin Portëz, pasi ka ushtruar dhunë ndaj të dashurës së tij.

Policia Rrugore

-arrestoi shtetasin T. P., 35 vjeç, banues në Lushnjë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur;

-referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për një shtetas 17 vjeç, pasi u kap duke drejtuar një automjet, pa leje drejtimi.

Komisariati i Policisë Lushnjë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Sh. S., 63 vjeç, banues në Lushnjë, pasi ushtronte veprimtarinë në lokalin e tij, pa licencën përkatëse, si dhe nga këqyrja e celularit iu gjet një faqe online që dyshohet se përdorej për lojëra fati.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.