DVP Elbasan/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas dhe vijon puna për kapjen e 1 tjetri, për vepra penale të ndryshme

DVP Elbasan/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas dhe vijon puna për kapjen e 1 tjetri, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore arrestuan në flagrancë shtetasin J. D., 58 vjeç, banues në Belsh, pasi ditën e djeshme, në Belsh, me automjetin që e drejtonte në gjendje të dehur, ka përplasur një automjet të parkuar, duke shkaktuar dëme materiale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Kibernetike referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-Y. V., 38 vjeç, pasi për motive të dobëta, ka kanosur në rrjete sociale, bashkëshorten e tij dhe vëllanë e saj;

-I. H., 64 vjeç, banues në Shijak, pasi dyshohet se ka krijuar profil fals në një rrjet social, me të dhënat e një 59-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin B. P., 60 vjeç, banues në Elbasan, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi, pa leje, në banesë.

Po nga këta specialistë u shpall në kërkim shtetasi L. B., 33 vjeç, banues në Elbasan, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait të tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.