DVP Dibër – Vihet në pranga 1 shtetas

DVP Dibër

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Xh.K., 27 vjeç, banues në Dibër( i dënuar më parë për vjedhje).

Ky shtetas dyshohet se ka kryer disa vjedhje në zonën e Kavajës dhe Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë, e ka dënuar 27-vjeçarin, me 6 muaj burgim për veprën penale “Vjedhje”.

Nga shërbimet e Policisë Rrugore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E.Xh., 21 vjeç, banues në Bulqizë, për veprat penale “Drejtim i automjetit në mënyrë të parregullt”, “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë”.

Ky shtetas me automjetin e tij është futur në oborrin e një shkolle duke u bërë shqetësim për nxënësit dhe më pas është larguar. Pas ndjekjes dhe ndalimit për verifikim ka rezultuar se 21-vjeçari drejtonte mjetin pa u pajisur me leje drejtimi. Gjithashtu ky shtetas me datë 01.03.2023, në Klos, nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë për të ndaluar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.