DVP Dibër – Arrestohet në flagrancë 1 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër, për veprën penale “Dhuna në familje”

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Postën e Policisë Klos, arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. R., 28 vjeç, banues në Klos, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, 21 vjeçare.

Gjithashtu Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Bulqizë, kanë shpallur në kërkim shtetasin V. S., 35 vjeç, banues në Bulqizë, pasi për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, 67-vjeçare.

Materialet i kaluan Prokurorive pranë Gjykatave të Shkallës së Parë Dibër dhe Mat për veprime të mëtejshme.