Durrës – Shpërndanin lëndë narkotike marijuanë në formë çokollate, arrestohen në flagrancë 2 shtetas

Shpërndanin lëndë narkotike marijuanë në formë çokollate, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, pas informacioneve të marra se një shtetas dispononte lëndë narkotike, menjëherë kanë organizuar punën dhe si rezultat kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

R. S., 21 vjeç, banues në Tiranë;

E. J., 17 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të kryer nga ana e uniformave blu, në Plepa, Durrës, në sediljen e pasme të mjetit tip Benz, me drejtues shtetasin R. S., dhe pasagjer shtetasin E. J., u gjetën dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale:

• rreth 1 kg e 400 gr. lëndë narkotike e dyshuar e llojit marijuanë në formë çokollate.
• mjeti tip Benz;
• vlera monetare.

Gjithashtu gjatë kontrollit kryer në banesën e shtetasit R. S., u gjetën dhe sekuestruar rreth 16 gr. lëndë narkotike e llojit marijuanë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim.