Durrës – Ndalohet një 42 vjeçar i shpallur në kërkim per “Fshehjen e të ardhurave”. Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh, për veprën penale “Drejtimi automjetit në mënyrë të pa rregullt”.

Specialistët për hetimin e Krimit ekonomik e financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale ndaluan shtetasin:

A.H.,42 vjeç, banues në Gosë,Kavajë.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës këtë shtetas e ka dënuar me 4 muaj burg për veprën penale “Fshehja e të ardhurave”.
—–
Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:

-M.A.,22 vjeç, banues në Durrës.
Ky shtetas më datë 03.01.2020, në Arapaj, ka aksidentuar shtetasin E.S.,10 vjeç,banues në Arapaj ,Durrës, i cili pasi mori mjekim në Spitalin e Durrësit,u largua për në banesë.

-N.K.,46 vjeç, banues në Xhafzotaj, Durrës.
Ky shtetas në aksin rrugor Katër Rrugët e Fllakës-Sukth, duke drejtuar në gjëndje të dehur mjetin tip benz, është përplasur me mjetin e parkuar tip benz ku ka patur vetëm dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.