Drejtoria Vendore e Policisë Korçë – Vihen në pranga 2 shtetas

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme ekzekutoi urdhrin e Prokurorisë për ndalimin e shtetasit në kërkim Sidrit Baçe, 37 vjeç, banues në Korçë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë e ka dënuar me 3 vjet dhe 7 muaj burgim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim.

Sektori i Policisë Rrugore arrestoi në flagrancë shtetasin I. T., 42 vjeç, banues në fshatin Vishocicë, Devoll, pasi në Bilisht, u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.