Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, gjatë 24 orëve të fundit

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan

Komisariati i Policisë Elbasan

-arrestoi në flagrancë shtetasin P. T., 29 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij;

-ndaloi shtetasin në kërkim J. M., 28 vjeç, banues në fshatin Godolesh, pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë e ka dënuar me 18 ditë burgim, për veprën penale “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”.

Sektori i Qarkullimit Rrugor

-arrestoi në flagrancë shtetasin G. B., 27 vjeç, banues në Cërrik, pasi mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor “Cërrik-Gostimë”, automjeti që ky shtetas drejtonte ka përplasur një karrocë të tërhequr me kafshë, që drejtohej nga shtetasi P. S., 67 vjeç. Si pasojë është dëmtuar shtetasi P. S., i cili është në kujdesin e mjekëve;

-referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. K., 57 vjeç, banues Maqedoninë e Veriut, pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor “Elbasan-Peqin”, automjeti që ky shtetas drejtonte ka përplasur automjetin me drejtuese shtetasen L. D., 51 vjeçe. Për pasojë janë dëmtuar lehtë shtetasja L. D. dhe 2 pasagjerë në automjetin e saj.

Komisariati i Policisë Librazhd referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. Ç., 42 vjeç, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Komisariati i Policisë Gramsh referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. B., 37 vjeç, banues në Gramsh, pasi ka goditur me grushte dhe shkelma, një 25-vjeçar, për motive të dobëta.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.