Delvinë – Plagosi me armë 48-vjeçarin, por vihet në pranga menjëherë autori i dyshuar.

Në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm, në fshatin Kopaçëz, Delvinë, shtetasi K. N. ka plagosur në këmbë me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasin M. D., 48 vjeç, banues në Mirditë, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë së Komisariatit të Policisë Delvinë dhe specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Komisariatin e Policisë Sarandë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta e profesionale kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit të dyshuar K. N., 73 vjeç, banues në fshatin Kopaçëz, si dhe bllokimin e armës së zjarrit tip kallashnikov, me të cilën ka kryer plagosjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave.

Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”.