DVP Berat/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra penale të ndryshme

DVP Berat/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kuçovë arrestuan në flagrancë shtetasin T. K., 61 vjeç, banues në Kuçovë, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet se për motive të dobëta, ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), djalin e motrës së tij, shtetasin G. V., 46 vjeç, banues në Kuçovë, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Berat referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. Sh., 41 vjeç, banues në Berat, pasi iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi e vogël lënde narkotike kokainë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Berat, pas ndalimit të shtetasit kosovar të shpallur në kërkim V. M., 31 vjeç, referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për të, sepse dyshohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Dimal referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. D., banues në fshatin Rërëz, pasi dyshohet se me vetëgjyqësi, ka bllokuar një pjesë rruge në fshatin Rërëz, mbi të cilën pretendon se ka të drejtat e pronësisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.