Tiranë/Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 5, operacioni policor i koduar “Game over”

Tiranë/Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 5, operacioni policor i koduar “Game over”.

Vihet në pranga 1 shtetas që u kap në flagrancë duke organizuar lotari të palejuara, në një lokal në Kamëz.

Shpallet në kërkim pronari i lokalit, i cili e kishte përshtatur lokalin për organizimin e veprimtarive të paligjshme të lojërave të fatit.

Sekuestrohen 1 tavolinë pokeri, çipsa, celularë dhe letra bixhozi.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative për një rast të ushtrimit të kësaj veprimtarie, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Game over”.

Në kuadër të këtij operacioni u arrestua shtetasi E. L., 24 vjeç, banues në Kamëz.

Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi A. K., 35 vjeç, banues në Kamëz.

Gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin në pronësi të shtetasit A. K., në rrugën “Donald Trump”, shërbimet e Policisë kanë konstatuar 1 tavolinë pokeri, çipsa, celularë dhe letra bixhozi, të cilat shtetasi E. L., punonjës i lokalit, i përdorte për organizimin e lojërave të fatit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 tavolinë pokeri, çipsa, celularë dhe letra bixhozi.

Vijon puna për kapjen e shtetasit A. K.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.