PKK Kakavije – Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër

PKK Kakavije

Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavije, pas koordinimit të punës dhe informacioneve me shërbimet e DVP Tiranë, kapën dhe ndaluan në dalje të RSH-së, shtetasin gjerman të shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja”, H. D., 20 vjeç, banues në Gjermani. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga DVP Tiranë.

Po nga këto shërbime u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin grek S. M., 48 vjeç, banues në Greqi, pasi nga kontrolli i kryer në bazë të analizës së riskut, në automjetin e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 110 fishekë armësh gjahu, mjete të tjera për gjueti dhe një shkop metalik si i Policisë, që dyshohet se posedoheshin në kundërshtim me ligjin.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.