Kukës – Drejtonte automjetin në gjendje të dehur dhe për pasojë përplaset me një mjet tjetër, si dhe kundërshtoi dhe ofendoi oficerin e Policisë, arrestohet në flagrancë 34-vjeçari

Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin S. K., 34 vjeç, banues në fshatin Bardhoc, Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në qytetin e Kukësit, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen” është përplasur me një tjetër mjet tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin B. A., duke shkaktuar dëme materiale.

Në momentin që oficeri i Policisë Rrugore i ka komunikuar që të mos lëvizë automjetin nga vendi i ngjarjes, shtetasi S. K. ka tentuar ta godasë me grusht, si dhe e ka ofenduar dhe sharë.

Nga kontrolli i testit të alkoolit u konstatua se shtetasi S. K. ka drejtuar automjetin në gjendje të dehur, në masën 0.79 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në më mënyrë të parregullt”dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.