Gjirokastër – Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet penalisht 1 tjetër

Gjirokastër

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin L. R., 46 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe ndaj vajzës së tyre.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Kibernetike të DVP Gjirokastër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. H., 30 vjeç, banues në Këlcyrë, pasi dyshohet se ka hyrë pa autorizim, në llogarinë personale, në rrjetin social Facebook, të shtetasit J. J., 61 vjeç, banues në Këlcyrë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.