Fier – Arrestohen në flagrancë 1 shtetas

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit Xh. T., 29 vjeç dhe A. M., 39 vjeç, të dy banues në Fier, pasi gjatë kontrollit të automjetit tip “Benz”, me drejtues shtetasin Xh. T. dhe pasagjer shtetasin A. M., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike cannabis sativa.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin E. K., 41 vjeç, banues në Fier, pasi në lagjen “Kastriot”, Fier, duke drejtuar nën ndikimin e alkoolit, automjetin tip “Volkswagen”, është përfshirë në një përplasje me dëme materiale, me automjetin tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin F. D.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier proceduan penalisht shtetasit A. V. dhe Z. L., pasi janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin, për motive të dobëta.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.