DVP Korçë/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale

DVP Korçë/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

-Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë arrestuan në flagrancë shtetasin H. T., 36 vjeç, banues në Korçë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, si dhe nuk iu bind urdhrit të punonjësve të Policisë, gjatë kryerjes së detyrës.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

B. H., 49 vjeç, banues në fshatin Leshnicë, Pogradec, pasi në fshat, dyshohet se ka goditur me send të fortë dhe me grushte një 41-vjeçar, për motive të dobëta;

A. B., 23 vjeç, banues në Pogradec, pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka kanosur nëpërmjet telefonit, bashkëjetuesen e tij, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtjeje;

D. S., 51 vjeç, banues në fshatin Memëlisht, Pogradec, pasi në lagjen nr. 1, Pogradec, dyshohet se ka goditur me grushte një 45-vjeçar, për motive të dobëta.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.