DVP Korçë, gjatë 24 orëve të fundit

Qarku Korçë

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve arrestoi në flagrancë shtetasen C. P., 31 vjeçe, banuese në Mbretërinë e Bashkuar, pasi në dalje të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, gjatë kontrollit në brendësi të automjetit të saj, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën një sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike, automjeti dhe 2 celularë.

Komisariati i Policisë Korçë arrestoi në flagrancë shtetasin N. L., 43 vjeç, banues në Korçë, pasi dyshohet se është konfliktuar me bashkëshorten e tij, së cilës i ka shkaktuar dëmtime në kokë.

Sektori i Policisë Rrugore referoi materialet në Prokurori, ku filloi procedimi penal për shtetasin M. T., 36 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr. 16, duke drejtuar një automjet, ka përplasur një motoçikletë me drejtues shtetasin B. M., i cili ndodhet për mjekim në spital. 36-vjeçari ka dhënë deklarim të rremë, në lidhje me këtë ngjarje.

Komisariati i Policisë Korçë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasit M. Ç., 69 vjeç dhe D. Ç., 68 vjeçe (bashkëshortë), banues në fshatin Neviçisht, Korçë, pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Këta shtetas u pajisën me urdhër mbrojtjeje.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

Më datë 05.07.2024, në fshatin Vërnik, Devoll, në një objekt kulti (kishë), dyshohet se është vjedhur një shumë e vogël parash. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.