Drejtoria Vendore e Policisë Korçë, gjatë 24 orëve të fundit

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë

Komisariati i Policisë Maliq arrestoi në flagrancë shtetasin A. A., 53 vjeç, banues në fshatin Vreshtas, Maliq, pasi dyshohet se ka përndjekur një 38-vjeçare.

Komisariati i Policisë Pogradec referoi materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për 3 shtetas të mitur, banues në fshatin Çërravë, Pogradec, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë vjedhur dy kamera sigurie në një objekt ndërtimi, në fshatin Leshnicë.

Më datë 21.06.2024, në fshatin Strelcë, Maliq, në tokën bujqësore të shtetasit Gj. S., 56 vjeç, është djegur një mullar me bazë ushqimore për bagëtitë. Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

Maliq/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, në rrugën e fshatit Çaushli, Maliq, ka rënë zjarr në automjetin tip “Renault” me drejtues shtetasin Xh. Sh., i cili ka qenë në lëvizje. Si pasojë e zjarrit, nuk ka dëme në njerëz.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se mund të ketë rënë, për shkak të ndonjë mase në sistemin elektrik.