Drejtoria Vendore e Policisë Fier – Vihet në pranga 1 shtetas, procedohen penalisht 3 të tjerë

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Komisariati i Policisë Fier ndaloi shtetasin U. H., 50 vjeç, banues në Roskovec, pasi ka dhunuar një shtetas 33 vjeç dhe i ka marrë celularin duke e kanosur me mjet prerës (thikë).

Gjithashtu referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasit:

-B. Xh., 62 vjeç, banues në fshatin Gorishovë, pasi në banesën e tij u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike;

-A. D., 45 vjeç, banues në fshatin Muçaj, pasi duke djegur disa barishte në tokën e tij, zjarri i ka dalë jashtë kontrollit dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe toke (vreshtë) e një shtetasi tjetër.

Komisariati i Policisë Lushnjë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin P. N., 65 vjeç, pasi ka vrarë me armë gjahu (që e posedonte me leje), një qen i cili e ka sulmuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.