Drejtoria Vendore e Policisë Fier, gjatë 24 orëve të fundit

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Komisariati i Policisë Fier arrestoi shtetasit:

-I. V., 29 vjeç, banues në fshatin Baltëz, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, si dhe ka thyer masën e sigurimit të vendosur nga Gjykata “Arrest në shtëpi”;

-S. H., banues në Fier, pasi ka thyer masën e sigurisë të vendosur nga Gjykata “Arrest në shtëpi”, si dhe ka kanosur dhe i ka dëmtuar automjetin një shtetasi 43 vjeç.

Sektori për Hetimin e Narkotikëve referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin B. G., 35 vjeç, banues në fshatin Karbunarë, pasi nga kontrolli i shërbimeve të Policisë iu gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël lënde e dyshuar kokainë.

Policia Rrugore referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin L. S., 40 vjeç, banues në fshatin Golem, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin dhe ka përplasur 2 automjete të parkuara, duke shkaktuar dëme materiale.

Komisariati i Policisë Lushnjë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasit:

-G. H., 56 vjeç, banues në fshatin Plug, pasi për motive të dobëta ka goditur me grusht një shtetase, dhe nga kontrolli i banesës, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan një armë gjahu, të cilën ky shtetas e posedonte pa leje;

-A. Y., 43 vjeç, banues në Lushnjë, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, i ka dëmtuar automjetin një shtetasi 19 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.