Dibër – Vihet në pranga 1 shtetas në kërkim

Dibër/ Strukturat e Hetimit të Krimit të DVP Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kapën dhe ndaluan shtetasin E.G., 33 vjeç, banues në Bulqizë.

33-vjeçari, kërkohej nga Komisariati i Policisë Durrës për veprën penale “Mashtrimi”, pasi me datë 03 qershor në një kompani që jep makina me qira, ka marrë një automjet dhe nuk e ka kthyer më.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.